Петък, 13 Декември 2013 02:00
”Марек Юнион-Ивкони” с първа победа в Европа

„Марек Юнион-Ивкони” постигна първа победа в Шампионска лига през този сезон.

Вчера българите победиха словенския „АЦХ Волей” Любляна с 3:0 гейма.

Мачът започна равностойно, но гостите поведоха (13:16). В края на гейма дупничани изравниха и успяха да запишат гейма в своя полза при 25:22.

В началото на втория гейм гостите поведоха (3:5), но момчетата на Найден Найденов успяха да обърнат резултата и на първото техническо прекъсване авансът им бе 2 точки (8:6). Последваха много силни минути за отбора от Дупница, който поведе с 11:6. „Марек” успяха да запазят преднината си до края и водеха с 23:15. Последва добра серия за гостите, но въпреки усилията словенците не успяха да обърнат резултата и българският шампион поведе с 2:0 гейма (25:21).

Третата част започна по-добре за гостите, който поведоха с 6:10. Това не отказа дупничани да преследват чистата победа и с добра игра успяха да наваксат изоставането си (14:14). След второто техническо прекъсване „Марек” поведе (21:17), но гостите отново изравниха (22:22). Българският шампион първи стигна до геймбол и се възползва от възможността да затвори гейма и мача (25:23).