Четвъртък, 12 Декември 2013 02:00
„Левски“ е новият носител на Купа България

Финалният мач за Купа България се превърна в истинска битка. След невероятен обрат „Левски“ надвиха „ЦСКА“ и им измъкнаха купата от ръцете.

Още в началото на първия гейм пролича, че нито един от двата отбора няма да се даде без битка и ще се бори до последно. Съперниците заиграха равностойно, но „Левски“ успяха да натрупат лек аванс. При 23:20 всичко изглеждаше решено, но червените виждаха нещата различно. Те успяха да се възползват от получените възможности и изравниха резултата (24:24). След няколко пропуснати геймбола и от двете страни „ЦСКА“ показаха по-здрави нерви и поведоха с 0:1. Във втория гейм на полето се появи друг „Левски“. Момичетата на Юлия Иванова имаха пълна доминация и в края на гейма водеха с 11 точки (24:13). Сините намалиха грешките и направиха няколко последователни точки, което накара треньорката на „ЦСКА“ да вземе почивка. Последваха още няколко точки, но все пак геймът бе записан в актива на червените. Последните точки окрилиха отбора на „Левски“, който започна третата част много добре, като на първата техническа почивка вече водеше с 5 точки (8:3), а до втората разликата бе двойна (16:6). До самия край те не позволиха на „ЦСКА“ да си върне самочувствието и затвориха гейма при 25:12. Четвъртата част стартира равностойно, но след първата почивка отборът на „ЦСКА“ успя да натрупа преднина (8:14). След 13:18 „Левски“ направиха добра серия и успяха от 5 точки и само една за „ЦСКА“, след което сините успяха и да изравнят. Устремът им продължи и успяха да изравнят геймовият резултат (25:20). В тайбрека „Левски“ започнаха по-силно, повеждайки с 4:0. След 7:5 „ЦСКА“ взеха нещата в свои ръце и смяната на полетата дойде при преднина за тях (7:8). Този път „Левски“ не позволиха обрат в резултата и доиграха мача концентрирано, за да се поздравят с крайната победа (15:11).