Сряда, 11 Декември 2013 02:00
”КВК - Габрово” продължава да гони европейската титла

Българският отбор в турнира за Купата на ЦЕВ продължава в следващата фаза на турнира.

След победа в златния гейм над „Префаксис”, „КВК - Габрово” си осигури място на четвъртфинал. Българите започнаха много добре мача и спечелиха първия гейм при 25:17. Във втория отново те бяха по-добрият отбор, но след второто техническо прекъсване гостите започнаха да правят по-малко грешки и стигнаха до обрат в гейма (24:26). В третата част водачеството бе сменяно няколко пъти, но „Префаксис” успяха до поведат с 2:1 гейма (23:25). В четвъртия гейм габровци показаха характер и изравниха резултата (25:22). В тайбрека отново българите бяха по-добрият отбор и успаха да постигнат успех (15:13). Това доведе до златен гейм, в който трябваше да се определи отборът, който да се бори за място на полуфинала. Напрежението и в двата отбора бе видимо, но габровци, подкрепяни от своите фенове, успяха да победят и в този гейм (16:14), за да си осигурят място в следващата фаза на турнира. На полуфинал отборът на „КВК - Габрово” ще срещне победителя от двубоя „Джердап” Кладово и „Мили Пианго” Анкара. Мачът между двата тима е на 12 декември, а в първия мач „Мили Пианго” победиха с 3:1 гейма.