Сряда, 22 Януари 2014 02:00
”КВК - Габрово” приключи участието си в турнира за Купата на CEV

Участието на българските клубни отбори в европейските турнири приключи тази вечер.

„КВК - Габрово“ загуби като гост в срещата-реванш от отбора на Мили Мали Пиянго с 1:3 гейма. Въпреки че в първия мач българите победиха с 3:2 гейма в турнира за Купата на CEV продължава турският тим, а габровци ще трябва да съсредоточат усилията си в първенството у нас. Отборът от Анкара записа 4 блокади в повече (13 при 9 за „КВК - Габрово“) и имаше по-висок процент в посрещане и атака. Единственият елемент, на който българите бяха по-добри бе сервисът, като и двата отбора имат равни – 14 грешки, но „КВК - Габрово“ имат 2 аса в повече (5). Най-резултатен за българския тим бе Станислав Петков, който отбеляза 20 точки (2 аса и 2 блокади).