За първи път победихме "скуадра адзура" от 2015 година
България и Италия изнесоха лекция, която само двата най-добри отбора в света в момента могат да направят. Двата отбора изиграха феноменален мач мач, в който повториха финала от световното първенство. И ако във Филипините италианците ни победиха, сега ние им го върнахме в Лигата на нациите – 3:2 (18:25, 25:20, 25:23, 19:25, 15:9). След 11 години отново победихме Италия.
В първия гейм „скуадра адзура“ демонстрираше перфектната игра на блокада, въпреки че още първата точка, която бе в наша полза, показа в какво русло ще върви мачът. Защитата на италианците се оказа голям проблем за нашите, които рано изостанаха до 3:7. Съперниците се атакуваха безпощадно, а всички точки бяха меко казано драматично. Италия се справяше много добре в защитата и успя да увеличи аванса си до 20:14. Ясно беше, че трябва да мислим за следващите геймове. Загубихме първия с 18:25.


Всички новини
Тагове:




















