Събота, 23 Октомври 2021 13:08
ЦСКА, Пирин и Дея спорт с успешен старт в НВЛ
ЦСКА надигра Добруджа 07 с 3:0 на старта на efbet Сепер Волей. Снимка: ВК Добруджа 07

Дългоочакваният старт на сезон 2021/2022 в НВЛ донесе позитивни емоции за състезателите на ЦСКА, Пирин и Дея спорт, които се поздравиха с победи в първия ден на шампионата.

Пирин успя да надделее над отбора на Марек Юнион-Ивкони в първото югозападно дерби за сезона, печелейки двубоя с резултат 3-2 (25-20, 22-25, 22-25,25-22, 15-11). Сътезателите, водени от старши треньор Благовест Катранджиев, “грабнаха” две точки от двубоя, показвайки по-стабилна игра в решаващи моменти. Въпреки че успяха да отворят мача в своя полза, гостите загубиха своя ритъм в следващите два гейма. Оказвайки се в ролята на догонващи в мача, Пирин успя да засили своята атака, и с по-голяма успеваемост в този елемент, излезе победетел в играта “на котка и мишка”. Решаващ фактор за крайната победа беше и по-доброто представяне на блок, което тимът от Разлог показа. Над всички в мача беше Спас Байрев, който записа 25 точки. MVP обаче стана Костадин Гаджанов, който с четири успешни блока в решаващи моменти, наклони везните в полза на своя отбор.

247985894 359347872601780 6802282797523437188 n

Новакът в Супер Волей, Дея спорт, стартира по отличен начин своята кампания в елита. Бургазлии записаха чиста победа с 3- 0 (25-22, 25-20, 25-17) срещу първия си съперник в сезон 2021/2022, а именно - отбора на Раковски 1964. Без да срещнат сериозни проблеми в двубоя, състезателите от Бургас контролираха развитието на мача и не позволиха на своите съперници да вземат нито един гейм. Тимът от Севлиево опита да разгърне своя потенциал, но успяваше да покаже своята игра само до средата на геймовете, след което бургазлии, водени от Георги Братоев и Тодор Вълчев, завършваха всички важни разигравания в своя полза. Именно Вълчев се оказа най-резутлатен в края на двубоя, записвайки 18 точки до своето име.

Първият състезателен ден за сезона се оказа успешен и за предвождания от Сашо Попов отбор на ЦСКА. Софиянци записаха чиста победа в три гейма (25-17, 25-20, 25-20) срещу Добруджа 07, като по този начин прекъснаха своята негативна серия от загуби като гост срещу този съперник (последната им победа като гост беше през 2017г.). С разпределител Делчо Раев, ЦСКА стартира много по-уверено в двубоя, контролирайки случващото се на терена през първите два гейма. Показвайки класа в завършването на своите атаки, състезателите на Сашо Попов комфортно поведоха с 2-0, но от Добруджа не бяха готови да се предадат. След разигравания точка за точка в началото на третата част, домакините поведоха за кратко, но поради грешка в нареждането, загубиха три важни точки. Това успокои тима от София и те отново взеха контрол, успявайки да приключат мача без последващи проблеми.