Събота, 30 Октомври 2021 22:33
Берое победи Раковски с 3:0 гейма
Берое победи Раковски с 3:0 гейма Снимка: архив

Само един мач от Ефбет Супер Волей се състоя тази събота, противопоставяйки отборите на Берое 2016 и Раковски 1964. Старозагорци успяха да се поздравят с победата, а утре ще се изиграе и последният двубой в този кръг, противопоставяйки отборите на Ботев Луковит и ВК Хебър Пазарджик.

#efbetsupervolley

249572260 364589835410917 7724527212445158517 n

Берое 2016 3-0 Раковски 1964 (25-14, 25-17, 25-15)

Берое записа първи три точки в тазгодишното издание на Ефбет Супер Волей, след като тази събота надигра без особени проблеми тима на Раковски 1964 (Севлиево). В единствения за деня мач от най-елитната дивизия в мъжкото ни направление, състезателите на Иван Тасев се наложиха с чиста 3-0 победа в зала “Иван Вазов” в града на липите. Тимът от Стара Загора диктува играта през първия гейм, разчитайки на добра успеваемост в атака и успешен сервис. Гостите се опитаха да се върнат в мача във втория гейм, стартирайки по-силно, но зелено-белите успяха да стабилизрат представянето си и отново поведоха. Без да изпускат инициативата до края на мача, старозагорци се поздравиха с крайната победа. Иван Дамянов беше над всички с 16 точки, а 13 добави Иван Тасев. Най-полезен играч на мача пък стана Мартин Делиев, който наниза 10 точки.

С четири мача старт беше даден и на Националната Волейболна Лига, Висша

Лига/ Западна Група.

#nvl Висша лига

Септември Про Синема 1-3 Звездец (20-25, 20-25, 25-23, 21-25)

Септември Про Синема и Звездец сътвориха истинска битка в техния двубой, състоял се тази събота. Гонейки се постоянно в резултата, гости и домакини се бориха за всяка топка, но в крайна сметка Звездец успя а се поздрави с победата, губейки само един гейм. След като поведоха с 2-0, Звездец загубиха концентрация в третата част, но бързо успяха да намерят правилната мотивация в четвъртия гейм, и да завторят мача в своя полза.

Етрополе 3-0 Тетевен Волей (25-18, 25-19, 25-12)

Eтрополе се наложи над Тетевен Волей в три гейма, взимайки инициативата от началото на мача. Без особени проблеми, етрополци диктуваха играта в първия гейм, пречупвайки противника след седмата точка. Във втория гейм, домакините и гостите заиграха точка за точка, но отново Етрополе се оказа отборът, който взе правилните решения във важните моменти. Вдъхновени от представянето си, домакините продължиха да доминират на игрището и в третия гейм, без да срещнат особени проблеми.

Град 0-3 Миньор (21-25, 22-25, 17-25)

Миньор се справи убедетелно с Град, записвайки чиста победа в три гейма. Въпреки че и двата отбора показаха потенциал, гостите успяха да пречуят противника в първите два гейма, и след това спокойно да играят в третия. Без напрежение, Миньор се поздравиха с победата.

Софийски университет 3-1 ВА ‘Стойчев-Казийски’ (25-13, 25-22, 19-25, 25-23)

Софийският университет започна ударно в мача, печелейки първия гейм с 12-точкова разлика. Въпреки че състезателите от ВА ‘Стойчев-Казийски’ успяха да реагират във втория гейм, това не беше достатъчно, за да върнат обратно интригата в двубоя и столичани се приближиха до победата. Гостите показаха здрав характер в третия гейм, но въпреки борбения дух, демонстриран в четвъртата част, силите им не достигнаха да вкарат мача в тайбрек, а СУ записа първи три точки във Висшата лига за този сезон.

Шампионките от Марица Пловдив също направиха своя дебют за сезон 2021/2022, записвайки чиста победа срещу Славия във волейболната Демакс

Лига. Локомотив 1929 също се поздрави с победа.

249524354 364549192081648 6412839524721765641 n

#nvlVolleyladies

Марица Пловдив 3-0 Славия (25-17, 25-17, 25-16)

Марица Пловдив започна ударно своята 2021/2022 кампания в Националната

волейболна лига Демакс. Без проблеми, пловдивчанки надвиха Славия (София) в мач, продължил малко над един час (67 минути). Така, защитаващите титлата си шампионки заеха второ място във временното класиране, следвайки в класирането Казанлък Волей. След разигравания точка за точка в началото на мача, Марица успя да вземе инициативата благодарение на отличното представяне на диагонала Силвана

Чаушева. Водейки 1-0 гейма, тимът-домакин загуби концентрация за няколко минути, а Славия се възползва от това. Жълто-сините обаче бързо реагираха и поведоха убедително, а старши треньорът Борислав Крачанов направи няколко смени, давайки шанс за изява на повече състезателки. С успешна блокада в третия гейм, пловдивчанки не позволиха обрати и се поздравиха с крайната победа. Силвана Чаушева стана топ реализатор в мача, записвайки 20 точки, а 12 добави Александра Миланова.

Локомотив 1929 3-0 Берое (25-11, 25-21, 25-20)

Локомотив 1929 също стартира успешно в сезон 2021/2022, след като тази събота се наложи с чиста победа над отбора на Берое. Състезателките на Бригита Славова записаха успеха за малко повече от час, доминирайки на терена през всичките три гейма. Столичният отбор стартира в мача с пет-точков аванс при 5-0 и успешно отвори в своя полза. Гостуващият отбор опита да се бори и да покаже повече от потенциала си във втория гейм, но Локомотив намери правилните решения към края на частта и поведе с 2-0, като в крайна сметка успя да затвори мача в три гейма.