Вторник, 02 Ноември 2021 23:01
Първи победи за Левски София, Локомотив Пловдив и Монтана в Ефбет Супер Волей
Снимки: start-photo.bg/НВЛ

Пет мача от междинния трети кръг на Ефбет Супер Волей се изиграха този вторник. Денят беше успешен за отборите на Дунав, Локомотив Пловдив, Левски София, Дея спорт Бургас и Монтана.

#efbetsupervolley

250928442 366443061892261 7948948148771681851 n

Сливнишки герой 0-3 Дунав (18-25, 18-25, 19-25)

Дунав записа втора победа в Ефбет Супер Волей, след като този вторник надви с 3-0 отбора на Сливнишки герой. След равностойно начало в първия гейм, гостите успяха да вземат надмощие след успешен блок на Манолов и ас на Иванов. До края на частта, русенци продължиха да доминират, докато домакините допуснаха непредизвикани грешки да се отразят на резултата. След борба на атака в началото на втората част, отново Стефан Иванов беше блестящ за своя отбор и с три поредни успешни атака, помогна на Дунав да вземе предимство при 15-12,а домакините продължиха да изпитват затруднения и да допускат грешки. Вдъхновени, русенци продължиха с доминацията си на атака и в третия гейм, водени от Петър Христосков и Ангел Павлов. Христосков беше над всички в двубоя, завършвайки с 19 точки и 40% успеваемост, 10 добави капитанът Павлов.

Локомотив Пловдив 3-0 Раковски-1964 (25-16, 25-20, 25-23)

Локомотив Пловдив записа чиста победа в три гейма срещу отбора на Раковски-1964, като по този начин се поздрави с първи успех в Ефбет Супер Волей. Пловдивчани стартираха в двубоя по блестящ начин, повеждайки 8-0 в първия гейм, като заслуга за това имаха и грешките, които опонентите им записаха в атака. Това даде крила на домакините, и те взеха пълен контрол върху случващото се на терена, показвайки добри умения в различните елементи. Началото на следващия гейм изглеждаше по-равностойно, но по-успешната игра на блок (два поредни за Чоно Пенчев при 6-4) дадоха отново сигурност на Локомотив. Раковски обаче засили играта си и успя да изравни при 12-12, а след това и да поведат при 18-15 след отлично представяне на Атанас Цветанов (две успешни атаки и един блок). Пенчев и Петър Бъчваров обаче успяха да вземат нещата в свои ръце и да помогнат на своя отбор да поведе с 2-0. Домакините не позволиха изненади и в крайна сметка се поздравиха с победата. Най-резултатен стана капитанът на пловдивчани Венцислав Георгиев, записвайки 15 точки.

122720211029204655

Марек Юнион-Ивкони 1-3 Левски София (22-25, 25-20, 19-25, 21-25)

В интригуващ мач от междинния кръг на Ефбет Супер Волей, Левски успя да надвие Марек Юнион-Ивкони с резултат 3-1, и така записа първа победа в елита. И двата тима показаха огромно желание за игра и победа, като това стана ясно от самото начало на първия гейм. След разигравания точка за точка, дупничани успяха “да дръпнат” в резултата (14-11) след добро представяне в атака на Ивайло Дамянов. От другата страна на мрежата обаче Самуил Вълчинов и опитният Светослав Гоцев показаха здрави нерви и отново “завързаха” резултата. До края на гейма двата отбора се преследваха в резултата, но успешни действия на Боян Йорданов и Вълчинов сложиха точка на спора в тази част в полза на Левски. Марек успя да отвърне на удара във втория гейм, въпреки че стартираха по-зле и с повече грешки. С отборни усилия в атака обаче, дупничани успяха да се върнат в гейма след като губеха при 14-11, и в крайна сметка изравниха. Двата тима се бориха за всяка точка до 11-тата в третия гейм, но Гоцев на блокада успя да направи разликата в тази част след това, и Левски поведе. Без особени проблеми, столичани успяха да затвърдят доминацията си в четвъртия гейм. Гоцев завърши мача със 17 точки до своето име, а същият брой, но за гостите, добави Цветелин Цветанов.

251030549 366478178555416 2063254123353346551 n

Славия 1-3 Дея спорт Бургас (25-21, 23-25, 14-25, 12-25)

Бургаският Дея спорт също записа успех този вторник, давайки само гейм на столичния Славия. Въпреки че не стартираха по отличен начин в мача, състезателите на Венцислав Симеонов успяха да установят надмощие във втория гейм и да върнат интригата в двубоя. Силно представяне на сервис и успешен блок направи разликата в третия гейм, а бургазлии се приближиха до крайната победа. Поддържайки ритъма си и засилвайки още повече своята атака, Дея спорт затвори мача в своя полза. Борислав Николов стана най-полезен играч на мач.

250926988 366488631887704 1729593673366889419 n

Монтана 3-0 Добруджа 07 (25-17, 25-17, 25-21)

Денят беше успешен и за отбора на Монтана волей, които също записаха първа победа в Ефбет Супер Волей, надвивайки отбора на Дорбуджа 07. И двата тима страдаха от непредизвикани грешки в своята игра в първия гейм, но тимът от Северозапада показа по-голяма ефективност в атака и отвори мача в своя полза. Взимайки първия гейм, Монтана, водена от най-полезният играч в мача Жулиен Георгиев (17т.), установи своя ритъм на игра и поведе с 2-0. Подобен сценарий се разви и в третия, последен гейм, и въпреки желанието на Добруджа 07 да намери своята игра, Монтана засили своята игра на сервис и не допусна изненади. Освен Георгиев още един играч на Монтана записа двуцифрен актив - с 10 точки завърши Мартин Кръстев.