Петък, 12 Ноември 2021 22:23
Хебър победи Марек и записа четвърта поредна победа в елита
Хебър победи Марек и записа четвърта поредна победа в елита Снимки: start-photo.bg/НВЛ

Шест мача от Ефбет Супер Волей се изиграха този петък. Пирин Разлог записа поредна победа и продължава да е лидер във временното класиране, следван от Хебър и ЦСКА.

#efbetsupervolley

Марек Юнион-Ивкони 0-3 Хебър (16-25, 24-26, 20-25)

ВК Хебър Пазарджик, които само преди дни написаха нова страница в клубната си история, класирайки се за груповата фаза на най-елитния клубен европейски турнир - Шампионска лига, продължават победния си ход и в българския елит. В мач от пети кръг, водените от Мартин Бланко Коста състезатели записаха победа с 3-0, като все още нито един отбор не е успял да грабне гейм от тях.

Тимът от Пазарджик поведе от самото начало на първата част и не остави шанс на своите съперници, отваряйки в своя полза. Във втория гейм обаче състезателите на Найден Найденов показаха борбен дух и бяха близо до изравняване на резултата. След като стартираха по-слабо, дупничани се приближаха в резултата при 15-тата точка, и след това поведоха при 20-18. Хебър успя обаче да наниже четири последователни точки, губейки при 21-23, и с това се приближи до крайната победа. Вдъхновени от добрия резултат, гостите успяха да контролират играта в третия гейм и се поздрвиха с успеха.

С 67% успеваемост в атака и 15 точки, Джакопо Масари от Хебър завърши като топ реализатор, грабвайки приза за най-полезен играч. За Марек Юнион-Ивкони Димитър Дулчев отбеляза 10 (44% успеваемост).

thumbnail KBON5466

Пирин Ралог 3-0 Ботев Луковит (25-14, 25-11, 25-17)

С бърза победа се поздравиха и Пирин Разлог, след като този петък не оставиха шанс на съперниците си от Ботев Луковит.

Домакините започнаха много по-добре в мача, взимайки инициативата веднага след първия съдийски сигнал. Гостите опитаха да поддържат темпото на игра до 10-тата точка, но след това състезателите на … не им оставиха никакви шансове. Вдъхновени от летящия старт в двубоя, Пирин започнаха убедително и във втория гейм, повеждайки 5-0. Показвайки по-добра класа в различните елементи, домакините продължиха шеметния си ход в двубоя, без да остави никакви съмнения кой е по-добрият отбор. Играейки за своята чест в третия гейм, Ботев Луковит показа по-стабилна игра в началото на часттта, и на свой ред имаха предимство с 5-0. Това обаче не продължи дълго като след седмата точка, Пирин отново взе лидерството и обърна резултата в своя полза.

За пореден път Спас Байрев беше над всички, завършвайки с 19 точки до своето име, 62% успеваемост в атака и приз за най-полезен играч. За Ботев Луковит, Илиян Иванов беше най-резутлатен, с 10 точки (53% успеваемост в атака).

255060645 393857515773063 5152691391588556432 n

Славия 0-3 Монтана Волей (19-25, 13-25, 17-25)

Монтана се наложи като гост срещу младия отбор на Славия, записвайки трета победа в елита.

Луис Видал, който в последствие стана най-полезен играч на мача, започна много силно в двубоя, с два аса и един блок. Въпреки че загубиха малко концентрация, състезателите от Монтана все пак успяха да се възползват от повечето грешки на столичани и отвориха двубоя в своя полза. Доминирайки напълно на блок в началото на втория гейм, Монтана Волей отново взе контрол върху случващото се на терена и наложи волята си за 2-0. Без особени трудности, гостите успяха да грабнат и третия гейм, поздравявайки се с успеха.

Видал завърши със 100% успеваемост в атака (седем точки). Топ реализатор на мача пък стана отново Жулиен Георгиев със 16 точки (45% успеваемост). За Славия, Виктор Недялков записа 9 точки (42%).

Montana Men 2021 2022 3

Левски София 3-0 Дунав Русе (25-17, 25-22, 25-20)

Столичният гранд Левски София записа втора победа в Ефбет Супер Волей, след като този петък се наложи с чисто 3-0 срещу Дунав Русе.

Още от началото на първия гейм Левски взе контрол върху случващото се на терена и поведе, натрупвайки комфортна разлика. По подобен начин се разви и началото на втория гейм, но Дунав се опита да се върне в мача, изравнявайки при 15-15. След кратко преследване в резултата, състезателите, водени от Андрей Жеков отново взеха лидерството и се приближиха до победата, повеждайки с 2-0. Пречупвайки волята на съперника, Левски не срещна проблеми в третия гейм и се поздрави с крайната победа.

За MVP на срещата бе отличен Венислав Антов, който завърши с 13 точки.

thumbnail KBA 7340

ЦСКА 3-0 Раковски 1964 (25- 19, 25-12, 25-19)

Вечният съперник на Левски, ЦСКА също не допусна грешка този петък, записвайки четвърта поредна победа в Ефбет Супер Волей, надделявайки с чиста победа над Раковски 1964

Гостите започнаха малко по-добре в първия гейм, но след осмата точка, водени от младия Георги Татаров (една успешна атака и една успешна блокада в тези моменти), взеха лидерството. Звездата на армейците, Реда Хайкал също блесна и ЦСКА отвори в своя полза.

И двата тима стартираха нервно във втората част, допускайки грешки. ЦСКА обаче бързо стабилизира играта си и доминирайки на всички елементи, се приближи до крайния успех. Третият гейм се оказа най-интригуващ, като двата тима се преследваха в резутлата до 16-тата точка. След това обаче армейците наложиха волята си и записаха победата. Татаров и Хайкал завършиха като топ реализатори в двубоя, всеки един от тях отбелязвайки 17 точки. За Раковски, Алекс Николов записа 10.

thumbnail  85V1980

Нефтохимик 2010 3-0 Добруджа 07 (25-16, 25-21, 25-15)

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 също се поздравиха с четвърти успех в Ефбет Супер Волей, след като този петък наложиха волята си срещу отбора на Добруджа 07.

Бургазлии взеха инициативата в първия гейм от самото начало, водейки убедително в резултата. Състезателите на Николай Желязков стартираха по-добре и във втория гейм, но Добруджа показа желание за борба при резултат 8-8, а след това повеждайки при 13-11. Нефтохимик си върна лидерството бързо, но гостите продължиха да дават максимума от себе си, “дишайки във врата” на опонента. Силите им обаче стигнаха до 21-вата точка, когато Нефтохимик взе нещата в свои ръце и затвори при 25-21. Крайно мотивирани, бургазлии поведоха с 5-0 в третия гейм и продължиха да диктуват ритъма на играта до края на мача.

Юлиус Фиркал беше определен за най-полезен играч на мача, завършвайки с 15 точки и 55% успеваемост в атака. За гостите Александър Кордев отбеляза седем пъти (70% успеваемост).