ЦСКА надигра Славия с 3:1 гейма Снимка: ВК ЦСКА

#nvlVolleyLadies

Два мача от Демакс Лига жени се състояха в петък.

ЦСКА 3-1 Славия (22-25, 25-22, 25-23, 25-15)

ЦСКА и Славия изиграха интригуващ двубой, пълен с обрати. Армейките обаче показаха по-здрави нерви в решаващи моменти. Това е втора победа в шампионата за ЦСКА, като от своя страна Славия пък има един успех и две загуби. ЦСКА заемат трето място във временното класиране, а “белите” са шеста позиция в таблицата.

Двата отбора се бориха за всяка точка в първия гейм, но след 22-рата точка, Славия показа по-голяма борбеност и поведе. Армейките обаче бързо отвърнаха на удара и изравниха за 1-1. Третият гейм беше решаващ за развитието на двубоя, като Славия имаше своите шансове при 23-21, но не успя да ги оползотвори максимално, а ЦСКА се възползва от това и поведе с 2-1. В четвъртия гейм, ЦСКА не даде шансове на съперничките си, повеждайки с 10-2, и поддържайки своя ритъм до края на мача.

Казанлък Волей 3-0 Берое (25-11, 25-23, 25-15)

Казанлък Волей не остави шансове на своите съпернички от Берое. Записвайки трета поредна победа, тимът от Казанлък продължава да е лидер във временното класиране, а Берое все още няма спечелена точка. Старозагорки имаха своите шансове във втория гейм, повежайки с 5-0, но домакините бързо се върнаха в гейма и в мача, не допускайки по-големи изненади.