Вторник, 21 Юни 2022 09:30
България U17 с две загуби от Италия в контроли
Снимки: БФВ/startphoto.bg

Националният отбор на България за жени под 17 години записа две загуби от Италия в контролни срещи при гостуването си в Босано Дел Грапа. В първия приятелски мач волейболистките ни, водени от Диян Боюклиев, загубиха от домакините с 1:3 (21-25, 25-17, 25-21, 25-13).Италия спечели и допълнително изиграния гейм под формата на тайбрек с 15-13.

Във втория двубой нашите отново отстъпиха на домакините с 1:3 (25:20, 16:25, 14:25, 13:25). В допълнително изиграния гейм България спечели с 15:9.

Днес, 21 юни, предстои трета приятелска среща, която е последна от проверките между двата тима.

Контролите са част от подготовката на двата състава за Европейското първенство за жени U17 в Чехия от 16 до 24 юли. България ще играе в Група I в Храдец Кралове, заедно с домакините от Чехия, Сърбия, Германия, Нидерландияи Хърватия. Италия е в другата Група II в Простейов, където попаднаха още Турция, Словения, Полша, Унгария и Финландия.