Петък, 29 Юли 2022 17:14
Националките U19 излизат за седмо място място на олимпийския фестивал
Снимка: bvf.bg

Националният отбор на България за девойки под 19 години ще играе за седмото място на Европейския младежки олимпийски фестивал в Словакия. Воденият от Мила Кьосева тим загуби от Словения с 0:3 (23:25, 15:25, 24:26) във втория полуфинал за разпределение на местата от пета до осма позиция.

В другия полуфинален мач Словакия победи Румъния с 3:0. Така в последния си двубой младите "лъвици" ще срещнат отново румънките. Това ще бъде втора среща за двата съперника. В груповата фаза нашите отстъпиха на северните ни съседки с 0:3.

Волейболистките на България имаха своите шансове, но не успяха да оползотворят предимството си. Националките направиха добър старт. Те поведоха с 8:4 и запазиха предимството си до 21:19. Словенките изравниха при 23:23. В решителните минути съперничките показаха повече устойчивост и спечелиха гейма, като поведоха с 1:0

Втората част бе изцяло под диктовката на Словения за 2:0. Момичетата ни продължиха да се борят и се показаха като равностоен съперник в третата. В края словенките поведоха с 24:21, но нашите изравниха при 24:24. За съжаление отново не достигна увереност за по-голям обрат. Словения отново наложи волята си, спечели мача в три гейма за 80 минути игра.

Най-резултатна бе Виктория Коева с 8 точки (2 аса, 1 блокада), с по 7 точки завършиха Христина Пеева и Микаела Стоянова (1 ас, 1 блокада). За съперника Иса Рамич бе реализатор с 16 точки (2 аса, 1 блокада).

Статистика можете да видите тук.

Двубоят за седмото място е на 30 юли (събота), от 09:30 ч. Срещата за петото място - между Словения и Словакия, е от 11:30 ч.