Сряда, 10 Август 2022 17:23
България U19 загуби от Турция на старта на Балканиадата в Румъния
Снимка: архив

Националният отбор на България за жени под 19 години загуби от Турция с 0:3 (13:25, 22:25, 22:25) в първия си мач от предварителна група А на Балканиадата в Миовени (Румъния).

Българките, водени от Мила Кьосева, не намериха противодействие срещу коравия съперник. В първите два гейма туркините доминираха изцяло и ги спечелиха с голяма разлика. Повече възможности нашите показаха в третата част. Началото бе равностойно, след това националките ни стояха близо до съпреника. В крайна сметка отново играха ролята на догонващ и Турция спечели мача в три гейма за 65 минути игра.

Най-голям актив записа Маргарита Узунова - 8 точки (1 блокада), Цветомира Миткова добави 7 точки (3 аса, 2 блокади). За съперника Мелиса Букмен завърши с 10 точки (1 ас, 1 блокада).

На 11 август (четвъртък) младите "лъвици" срещат домакините от Румъния, в 17:30 ч. б.в.