Четвъртък, 09 Март 2023 11:16
Три отбора с по три чисти победи в квалификациите при девойките под 20 години

Квалификационен турнир от Държавното първенство по волейбол за девойки под 20 години се изигра на 7-ми и 8-ми март. След него бяха излъчени 8 отбора, които ще участват в следващата фаза на шампионата. Три от отборите постигнаха по три категорични победи и то без загубен гейм в квалификациите.

Отборите, които се класират са: ВК Варна - ДКС, ВК Велбъжд (Кюстендил), Дея спорт (Бургас), Левски София, Локомотив 1929 (София), ВК Пирин (Разлог),ВК Славия 2017 (София) и ВА Стойчев-Казийски.

Осемте отбора бяха определени след изиграването на квалификационен турнир от четири групи с 15 отбора (16-ият се отказа). Мачовете се играха в четири града - Варна, Кюстендил, Разлог и Шумен. По регламент първите два от всеки поток продължават към последните два допълнителни квалификационни турнира в първенството.

Резултати:

Група Е, която се проведе в Кюстендил, включваше три отбора. Домакинът ВК Велбъжд постигна две победи и оглави групата. Вторият отбор, който се класира, е ВК ВАСК (София) след победа и загуба.

ГРУПА Е

Три чисти победи с по 3:0 записа и лидерът в Група Ж - ВК Варна - ДКС, който бе и домакин на турнира. Втори в Двореца на културата и спорта във Варна остана столичният ВК Славия 2017.

ГРУПА Ж

Група З се проведе в зала „Младост" в Шумен. Първи в потока завърши Локомотив 1929 (София) с три победи без загубен гейм. Бургаският клуб Дея спорт също продължава напред след две победи и една загуба.

ГРУПА З

В Разлог се изигра Група И, в която Левски София също бе категоричен срещу съперниците си и спечели три победи без загубен гейм. Втори се нареди домакинът ВК Пирин (Разлог).

ГРУПА И NEW

Следващата фаза предвижда квалификационен турнир, от който четири отбора ще добият право да участват във финалите. Той ще се изиграе в две групи по четири отбора, а първите два в класирането продължават напред.

Във финалите участват 8 отбора при девойките под 20 години. Директно класиране вече имат отборите на ЦПВК и ЦСКА (от Група А) и Марица и Казанлък (от Група В).