Понеделник, 01 Май 2023 22:23
Марица (Пловдив) защити и титлата при девойките под 20 години - КРАЙНО КЛАСИРАНЕ
Снимка: bvf.bg

Марица (Пловдив) отново триумфира с титлата от Държавното първенство по волейбол за девойки под 20 години. Тимът, воден от Петя Стаматова, победи във финала ЦСКА с 3:1 гейма. „Червените" останаха със сребърните медали за втора поредна година, а бронзът отиде при Левски-София, който се наложи над ЦПВК с 3:0 гейма в спора за третото място.

Финалният турнир, в които бяха разпределени местата от 1-во до 8-мо, се проведе в зала "Багира" в Казанлък. Той е част от календара на Българска федерация волейбол за сезон 2022/2023.

В битка за титлата за втора поредна година се изправиха девойките на Марица и ЦСКА и резултатът отново бе същият – 3:1. Това съперничество видяхме по-рано през месец април и в Национална волейболна DEMAX+ лига, където отново пловдивчанки се поздравиха със златните медали.

Срещата в Казанлък стартира с леко предимство за столичния тим, но Марица изравни при 15:15 и до края на гейма допусна едва три точки - 25:18.

Равенство беляза началото на втората част, а ЦСКА се откъсна при 17:12 и този път не допусна обрат, за да вземе гейма с 25:17. За пловдивчанки това бе единственият загубен гейм във финалния турнир.

Третият и четвъртият гейм премина под контрола на шампионките, които се наложиха с 25:19 и 25:17.

ЦСКА девойки-1

По-рано столичните Левски-София и ЦПВК определиха бронзовия медалист. "Сините" се наложиха с 3:0 (25:16, 25:21, 25:21).

Левски девойки-1

По време на награждаването, в което участваха административният директор на БФВ Станислав Николов и президентът на волейболен клуб Казанлък Васил Аргиров, бяха раздадени и индивидуални отличия. Шест състезателки получиха специални призове, като с най-много очаквано си тръгна Марица.