Сряда, 24 Май 2023 09:49
Мъжете започнаха с успех контролите, жените си тръгват от Белгия със загуба

Мъжкият и женският национален отбор на България играха контроли във вторник, 23 май. Проверките и за двата състава са част от подготовката за турнира Волейболна лига на нациите (VNL).

Първа проверка направиха мъжете, водени от Пламен Константинов. Селекционерът изведе тима в повторния си дебют начело на България срещу Нидерландия. Двубоят е част от приятелския турнир DHL Test в Кавалезе, Италия. "Трикольорите" се поздравиха с успех с 3:1 (25:21, 21:25, 25:23, 25:21).

Вторият мач на България е срещу домакина Италия утре от 22 ч.

В същото време жените изиграха последната си контрола на чужда земя. Тимът на Лоренцо Мичели отстъпи срещу домакина Белгия с 0:4 (25:27, 20:25, 16:25, 21:25), като това бе трета проверка между двата състава.

Само в първата част нашите играха дори по-добре от Белгия. За съжаление, в драматичния край загубихме с 25:27. В следващите три гейма белгийките бяха по-добрият отбор на игрището. Четвъртият гейм отново беше по предварителна договорка между двамата треньори.

Най-резултатна от нашите бяха диагоналът Радостина Маринова и посрещачът Мария Йорданова с по 10 точки. Белгийската звезда Брит Херботс беше №1 с 23.

"След първия гейм спряхме да се борим и сякаш огънят на полето изгасна", призна треньорът Лоренцо Мичели.

Женският отбор на България започва участието си в Лигата на нациите на 31 май срещу Хърватия в Нагоя, Япония.