Понеделник, 01 Февруари 2016 11:39
Волейболистките на "Звезди 94" с две победи над "Локомотив"

Младите волейболистки на "Звезди 94" (София) постигнаха две победи над "Локомотив" 1929 (София) в мачове за първенствата на България за девойки старша възраст (до 19 години) и момичета до 15 години, които се проведоха в София.

Домакини на двете срещи бяха "звездите", като мачовете се играха в залата на столичното 81 СОУ „Виктор Юго“ в квартал Младост, където се помещава клубът на "Звезди 94".

В двубоя за девойки старша възраст, който е от първа група на шампионатапо волейбол на България, регион Витоша, домакините реализираха убедителна победа, като надиграха железничарките с 3:1 (25:19, 25719, 20:25, 25:18). С този успех Звездите записаха пета победа до сега, като с две загуби и 15 точки заемат трето място във временното класиране. Първенец е тимът на Левски със същия актив, но с 16 точки. Марица временно е на второ място с един мач по-малко.

7 Хектор (девойки) 7 0 7 1:21 0.0476 264:469 0.5629 0

При момичетата до 15 години представителките на "Звезди 94" надделяха над "Локомотив" с 3:2  (16:25, 26:24, 16:25, 25:17,15:7), в отложен мач от есенния дял на софийското градско първенство по волейбол, което е част от държавния шампионат.

Двубоят бе много напрегнат и с много обрати, като интригата бе до последно. В крайна сметка в тайбрека домакините съумяха да бъдат по-стабилни и поведоха на гостите с 9:1. Това бе достатъчна преднина и "звездите" спечелиха петия гейм и крайната победа, като финалната точка в мача бе отбелязана от Сара Иванова, която е дъщеря на бившия ни национал Евгени Иванов- Пушката.

Класиране

Държавно първенство 2015/2016 (момичета до 15 г.) | Регион "Витоша"
8 Академик (момичета до 15 г.) 7 0 7 0:21 0.0000 237:450 0.5267 0

Въпреки успеха обаче волейболистките на Звезди 94 се намират на седмо място в класирането при 15-годишните, с две победи, пет загуби и 6 точки. Тимът на Локомотив е на шесто място с две победи, пет загуби и 7 точки.