Понеделник, 16 Ноември 2015 15:12
Волейболистите на Марек оглавяват първа група при юношите до 19 години
Отборите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) и Славия (София) продължават без загуба след третия кръг на първа група от държавното първенство по волейбол за юноши старша възраст (до 20 години). Първа група от шампионата не  е на регионален принцип, като в нея са едни от най-силните клубове у нас, с цел нивото да бъде по-високо.

В третия кръг и двата тима постигнаха чисти успехи в гостуванията си на своите съперници, като и двата тима записаха трета поредна победа. Волейболистите от Дупница надиграха Миньор с 3:0 (25:21, 27:25, 25:18), а Славия се наложи над Левски Бол с 3:0 (25:16, 25:15, 25:7). Първи във временното класиране обаче са представителите на Марек с пълен актив от 9 точки, докато Белите, които в първия кръг надиграха ЦСКА с 3:2 и взеха 2 точки от този мач, имат 8 точки и заемат втора позиция.

В същия кръг волейболистите на ЦСКА също се поздравиха с успех, като спечелиха гостуването си на Пирин с 3:1 гейма. Червените са трети с две победи, една загуба и с актив от 7 точки. След поражението в този кръг представителите на Разлог са на четвърто място с една победа, две загуби и 3 точки.

Отборите на Миньор и Левски са без спечелена точка до сега, но перничани са пети, като изпреварват сините с по-добър точков коефицент.