Четвъртък, 21 Март 2019 09:25
Добруджа надигра Монтана с 3:2 гейма в първия мач между двата тима от 1/4-финалите на Суперлигата

Добруджа 07 (Добрич) започна с драматична победа в 1/4-финалите в Суперлигата на България. Волейболистите, водени от Пламен Христов се наложиха много трудно като домакини над Монтана с 3:2 (29:31, 25:21, 19:25, 25:20, 15:11) в първия мач между двата тима, който се игра пред пълни трибуни зала "Добротица".

Така добричлии започнаха с успех и поведоха с 1:0 победи в плейофната серия. Вторият мач между двата тима е в събота (23 март) от 18:30 часа в Монтана. При достигане до трети решителен двубой, той ще бъде отново в Добрич на 26 март.

Двата тима отбелязаха изключително равностоен и оспорван мач. В петия решителен гейм битката продължи отново за всяка точка. Равенството се запази до 7:7, след което последва силна серия на Добруджа. Домакините записаха няколко поредни точки и взеха аванс, който успяха да задържат докрай, като спечелиха тайбрека и се поздравиха с крайния успех.