Националният отбор на България ще бъде с нови съперници на Световното първенство за мъже под 17 години в Доха (19-29 август). Централата FIVB изтегли за втори път жребия, след като САЩ, Чехия, Пуерто Рико и Япония се отказаха от участие. Балканските шампиони, водени от Иван Станев, ще срещнат Испания, Египет и Турция.
Според новата схема на турнира ще бъде направено общо класиране на 20-те отбора, като първите 16 продължават на елиминациите. Там ще има съответно осминафинали, четвъртфинали, полуфинали и финал. Само четири участника ще отпаднат след първата фаза.
България е актуален балкански шампион от турнира в Албания. Именно два пъти се срещнахме с Турция. В груповата фаза загубихме с 2:3, а на финали спечелихме със същия резултат.
Всички новини
Тагове:
