Целта на България е медал от Европейското първенство за мъже под 22 години, което започва на 29 юни в Португалия.
„За всеки от нас място в тройката е много важно – каза капитанът Виктор Жеков пред официалния сайт на БФ Волейбол. - Трябва да се научим да излизаме по-добре от тежки ситуации като отбор, да се държим заедно. Всичко като тактика сме изкоментирали с щаба.“
България започва турнира срещу Италия на 29 юни от 14 часа. Ден по-късно срещаме Франция (22.30 часа), а третият ни мач от групата е срещу Чехия (17 юни).
„Очаквам да се представим по възможно най-добрия начин – коментира треньорът Даниел Пеев. - Момчетата са изключително мотивирани. Това е последният им турнир при младежите. Оттук нататък влизат изцяло в мъжкия волейбол. Вярвам, че ще дадат всичко от себе си. Най-много информация имам за Италия, срещу който стартираме. Състезателите на съперника играят в Серия А и Серия Б, много силни волейболисти са. За останалите отбори тепърва ще събираме информация и това ще става в хода на турнира. Изиграхме три контроли срещу Португалия, които бяха много полезни. Дадоха ни възможност да изпробваме различни варианти на игра. На поста диагонал сме лимитирани.“
Всички новини
Тагове:
