Четвъртък, 22 Януари 2015 22:33
„Марек Юнион-Ивкони“ изигра най-силния си мач като домакин в ШЛ

„Марек Юнион-Ивкони“ изигра най-силния си мач като домакин в Шампионската лига през този сезон, но въпреки това загуби от „Ястжембски Венгел“ с 2:3 (18:25, 25:18, 25:22, 18:25, 7:15) пред около 500 зрители в „Арена Самоков“.

Поляците, които бяха определяни за фаворит преди срещата, поведоха с 4 точки още на първото техническо прекъсване 8-4. Гостите задържаха преднината си до втората пауза (16:12) и до края не допуснаха изненада, за да поведат с 1:0 след 25:18 в първия гейм. Дупничани стартираха отлично втората част и поведоха с 4:0, а до второто теническо прекъсване вече имаха комфортен аванс от цели 7 точки - 16:9. Домакините продължиха да бъдат по-добрия отбор и спечелиха гейма с 25:18. Третата част бе изключително равностойна и двата отбора се движеха близо един до друг в резултата през цялото време. В края добра атака на Михаел Манджуков изведе домакините с едни гърди напред, а единичен блок на капитана Гьорги Гьоргиев фиксира крайното 25:22 и 2:1 за българския шампион. Играчите на „Ястжембски“ започнаха четвъртата част с много силен сервис и на първото теническо прекъсване вече водеха с 8:5. Постепенно гостите стабилизираха играта си на посрещане и се откъснаха в резултата при 22:17, а Найден Найденов поиска прекъсване, но и това не помогна на марекчани, които спечелиха само още една точка до края и мачът влезе в тайбрек след 25:18 за поляците. Гостите бързо взеха инициативата в петия гейм, поведоха с 8:2 и без проблеми затвориха частта с 15:7.

Това бе 4-а загуба от 5 мача за „Марек Юнион-Ивкони“ в Група „B“ на най-силния европейски клубен турнир и продължава да заема последното място с 3 точки. Лидер в подреждането е „Локомотив“ (Новосибирск) с 12 точки, пред „Ястжембски Венгел“ с 8 и КАИ (Теруел) със 7.

Най-резултатен играч в мача стана Станислав Величков, който реализира 20 точки (3 блокади, 44 % в нападение). Михаел Манджуков добави още 13 точки (2 аса, 1 блокада, 29 % в атака) за дупничани, а Павел Душков 12 (1 ас, 2 блокади, 53 % в нападение).  За гостите Матеуш Малиновски завърши с 19 точки (2 блокади, 46% нападение).