Четвъртък, 18 Май 2023 12:57
България загуби от Франция в първата контрола
Снимка: bfv.bg

Женският национален отбор на България загуби от Франция с 1:3 в първата си контрола в Мец. Проверката е част от подготовката на "лъвиците" за предстоящото участие в турнира Лигата на нациите, където стартираме срещу Хърватия на 31 май в японския град Нагоя.

Треньорът Лоренцо Мичели заведе на френска земя 14 състезателки и даде шанс на всички да играят в контролата, като изпробва различни варианти в състава си.

В началото французойките бяха по-добрият тим на терена. Те успяха да поведат убедително и да спечелят гейма с 18:25.

Подмладеният български отбор отвърна на удара във втората част. Още от началото ѝ нашите демонстрираха самочувствие и класа. Не оставиха никакъв шанс на Франция и след 25:18 изравниха за 1:1.

4

Най-слабото ни лице се видя в третия гейм, когато не успяхме дори да запишем двуцифрен точков актив – 8:25.

А най-равностоен се оказа четвъртият. В него първо настъпи България и поведе с 9:6. Франция обаче изравни и не изпусна мача за крайното 22:25.

3-1

В петък отново от 20 ч. се изправяме срещу същия съперник. След това предстоят три контроли срещу Белгия.