Петък, 24 Май 2024 15:48
Загубихме равностоен мач с Канада
VNL

Мъжкият национален отбор по волейбол загуби изключително равностоен мач срещу Канада в Лигата на нациите. В Анталия нашите загубиха с 0:3 (22:25, 28:30, 24:26). Всички геймове обаче можеха да се развият и по друг начин.

В първия подмладеният български отбор първи дръпна в резултата. Поведохме с 9:5, но не успяхме да удържим аванса. Канадците изравниха при 15:15. Двубоят продължи точка за точка. Канада ни надигра с финалните акорди, когато взе преднина от 21:19. До края на частта нямахме шанс да изравним.

Във втория гейм отново ние поведохме с три точки, после допуснахме обрат. След 7:7 започна паритет в играта. България записа пет поредни точки, с които поведе с 22:20. Виждахме се като победители в гейма. Имахме и първата точка за спечелването му при 24:23. В драмата обаче накрая спечели Канада – 30:28.

Като под индиго България отново започна по-силно и третия гейм – 6:3. Така и не успявахме да задържим аванса си. За първи път съперникът излезе напред с 10:9. Серия от пет поредни канадски точки предреши мача. Отборът направи 22:17. Само че нашите не бяха казали последната си дума. Българите изравниха на 22:22. Два пъти спасихме мачбол, но накрая не успяхме да стигнем до първи спечелен гейм в Лигата на нациите.