Петък, 24 Юни 2016 19:01
Славия спечели титлата за девойки до 17 г.

Славия спечели титлата в държавните финали по волейбол на България за девойки младша възраст (до 17 г), които се проведоха в столичната зала "Сиконко".

На финала на надпреварата славистките надделяха над ЦСКА с 3:1 (14:25, 25:12, 25:17, 25:15), като „белите“ взеха златото, а „червените“ останаха със сребърните отличия. Успехът е втори пореден за ВК Славия, като реди седмица белия клуб взе титлата и за момичета до 15 години.

Славистките тръгнаха лошо в мача, като след неуверено посрещане позволиха пълна доминация на ЦСКА и останаха една на 14 точки в първата част. Последва обаче пълен обрат, като в следващите три гейма волейболистките на Славия преклониха напълно ЦСКА и се поздравиха с крайната победа. Основният мотор на тима бе Александра Миланова, която напълно заслужено, бе отличена и за MVP (Най-полезен състезател) на турнира.

В спора за бронзовите медали малко по-рано домакините от Левски се наложиха с 3:1 (25:23, 25:21, 14:25, 25:23) над тима на Марица (Пловдив). С това „сините“ завършиха с бронзовите отличия, а маричанки оформиха финалната четворка на турнира.