Вторник, 10 Февруари 2015 20:26
ЦСКА и „Арда“ се класираха за втория кръг на Купа България

ЦСКА и „Арда“ (Кърджали) постигнаха чисти победи при гостуванията си от първия кръг на Купа България и се класираха за втория етап на надпреварата. „Армейците“ надиграха лидера във Висшата лига „Инвестбанк Тетевен Волей“ с 3:0 (14:25, 18:25, 22:25) в определяния от мнозина за най-интересен сблъсък от тази фаза на турнира. Най-равностоен се оказа третият гейм, в който двата отбора се движеха близо в резултата и след 20-а точка, но играчите на Александър Попов показаха повече опит в решителните разигравания и затвориха мача с 3:0.

По същото време, в столичната зала „Панайот Пондалов“, елитният „Арда“ не допусна изненада и надигра втородивизионния „Славия“ също с 3:0 (21:25, 17:25, 25:27). „Белите“ имаха добра възможност да спечелят 3-ия гейм, но състезателите на Иван Халачев измъкнаха и тази част с 27:25. В друга среща този етап на Купа България, която се игра вчера, „Черно море БАСК“ елиминира „Дунав“ (Русе) след победа като гост с 3:0. В сряда предстои да се изиграят и последните 4 мача от първия кръг.