Сряда, 07 Май 2014 21:37
ВК "Миньор" е шампион в НВЛ-Висша лига

ВК „Миньор” (Перник) е шампион в НВЛ – Висша лига след като постигна втора победа срещу отбора на ВК” Тетевен волей” (Тетевен)  отново с 3:0 (25-23; 25-19;25-22).

В началото на днешния двубой домакините от ВК „Тетевен волей” показаха, че са много мотивирани да стигнат до победата. Гостите от Перник обаче демонстрираха класен волейбол и добра психика, като след малко изоставане в резултата, успяха да обърнат нещата в своя полза и в крайна сметка да спечелят тази част при 25-23.

Във втория сет перничани нямаха никакви по-сериозни проблеми и лесно затвориха при резултат 25-19, с което се приближаха към крайната победа на само 1 гейм.

В началото на третата част от мача домакините от Тетевен водеха в резултата, но гостите успяха да наваксат изоставането си и в крайна сметка сложиха точка на спора за първото място в НВЛ-Висша лига след като спечелиха с 25-22, а с това и мача с 3:0 гейма.

Припомняме, че в първата среща между двата отбора от финалната серия перничани отново записаха категорична победа с 3:0 като зрителите в Перник тогава станаха свидетели на качествен волейбол от първата до последната точка, а резултатите в отделните геймове (38-36; 28-26; 25-23) само потвърждават доброто впечатление от играта двата тима.