Понеделник, 19 Септември 2022 19:16
България U20 надигра Португалия и записа втори успех на Евроволей
Снимка: cev.lu

Националният отбор на България за мъже под 20 години записа втори успех на Европейското първенство в Италия. Момчетата на Мартин Стоев се наложиха над Португалия с 3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:23) в третия си мач от Група II, който се игра зала "Пала БКК" във Васто.

Така младите "лъвове" имат 2 победи, 1 загуба и 5 точки в групата, като излязоха на второ място във временното класиране, но преди останалите мачове за деня. Успехът запазва шансове им да заемат едно от първите две места в групата и да продължат на полуфинали. Това разбира се преминава през следващи победи в груповата фаза.

153038 DSC 0460

Утре (20 септември) е почивен ден на шампионата на Стария континент, а след това България ще играе срещу Чехия. Срещата е в сряда (21 септември) отново от 16,00 часа.

Българските момчета тръгнаха добре, но отново допуснаха известни амплитуди в играта си, което доведе до гейм за съперника. В най-важните моменти тимът ни успя да се събере и да се пребори с трудните ситуации.Четвъртият гейм бе най-оспорван, но младите лъвове запазиха самообладание и потказаха класата си, когато трябва за крайното 3:1.

155021 DSC 0536

Реализатор за България бе капитанът Александър Николов с 22 точки (1 блок, 2 аса) за победата. Игралият до третия гейм Венислав Антов добави още 11 точки (1 блок и 40% успеваемост в атака) за успеха.

Статистика от мача можете да видите тук.