Понеделник, 05 Юни 2023 15:00
Левски ликува при юношите под 18 години, Симеон Николов стана MVP

Волейболистите на Левски-София са номер 1 при момчетата под 18 години, като клуба прибавя втора купа след тази при юношите под 20 години. "Сините" тържествуваха със златните медали в Държавното първенство за възрастта, което се проведе в зала "Панайот Пондалов", а разпределителят Симеон Николов бе определен за най-полезен играч.

В решителния мач за шампионското място Левски се изправи срещу друг столичен отбор – Люлин. Двубоят, който бе проследен при огромен интерес, се реши в четири гейма, а "сините" се наложиха с 3:1 (25:13, 25:15, 23:25, 25:19).

Левски се изправи два пъти във финалния турнир срещу Люлин, като двата тима играха и в Група А. Там „сините" се наложиха с 3:0, а чиста победа постигнаха и срещу Хебър, но допуснаха загуба на старта от ЦСКА с 2:3. Люлин също записа два успеха – с 3:0 срещу Хебр и 3:1 срещу Люлин.

4. Хебър

От Група Б за финалната четворка се класираха Славия и Добруджа 07 (Добрич). Подобно да първия поток, и тук имаше интрига до последния двубой. Участниците предложиха много оспорвани битки, като в четири от шестте срещи победителят бе определен след тайбрек.

Домакините от Славия заеха първата позиция с три победи, като две от тях постигна след 3:2 – срещу Добруджа 07 и Черно море. Добричкият клуб отстъпи единствено пред „белите" и продължи към полуфиналите като втори също с 5-геймови успехи над Черно море и ВАСК.

4. Волейболна академия Стойчев-Казийски

В полуфиналите Левски-София постигна още една чиста победа – над Добруджа 07, а при резултат 3:0 Люлин се наложи над Славия.
Така, в битката за бронза Добруджа 07 не даде гейм на Славия и след 3:0 зае призовото трето място.

Мач за 5-6 място: ВАСК – Хебър 0:3
Мач за 7-8 място: Черно море – ЦСКА 2:3