Събота, 18 Май 2024 22:56
Марица и Левски на финал при момичетата под 18 години

Волейболистките на Марица (Пловдив) ще играят отново финал при момичетата под 18 години. Миналогодишният шампион ще защитава титлата срещу Левски София. Финалът е в неделя, 19 май, от 14:00 ч. в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

Марица може да прибави четвърта поредна титла във възрастта, след като спечели полуфинала срещу ЦПВК (София) с 3:0 (25:19, 25:13, 25:21).

Чиста победа постигна и Левски София, като в другия полуфинал се наложиха над ВАСК с 3:0. "Сините" продължиха серията си без загубен гейм от началото на турнира. Освен това записаха и 11-а поредна победи в последните 3 месеца.

Двата отбора се срещнаха по-рано в груповата фаза, като столичният тим се наложи с 3:2. С тайбрек бе решен и двубоят между двата тима в квалификациите, отново в полза на Левски.

Програма – 19 май, неделя

12:00 ч. Мач за 3-о място: ЦПВК - ВАСК
14:00 ч. Мач за 1-во място: Левски София – Марица (Пловдив)

18 май

При резултат 3:0 завършиха и останалите два мача, които се играха днес в зала "Панайот Пондалов". В спор за петото мястото ЦСКА надигра друг столичен тим – Локомотив 1929-Нидо. Чист успех записа Славия 2017 в битка за седмата позиция срещу Звезди 94.

Класиране 5-8 място:

5. ЦСКА (София)
6. Локомотив 1929-Нидо (София)
7. Славия 2017 (София)
8. Звезди 94 (София)

Държавното първенство по волейбол се провежда в изпълнение на спортния календар на БФВ с цел популяризиране на волейболната игра сред подрастващите и за излъчване на Републикански шампион в съответната възрастова група.

Българска федерация по волейбол изказва своята благодарност към партньорите, подкрепящи развитието на Детско-юношеския волейбол в България – Лидл България, Гаритидж парк, Обединена Българска Банка, Хюндай България, фондация "За пример", Министерство на туризма и Министерство на младежта и спорта.