Неделя, 19 Май 2024 20:28
Левски София спря серията на Марица при момичетата под 18 години

Волейболистките на Левски София са новият шампион при момичетата под 18 години. Столичният тим спечели мача за първото място във Финалния турнир от Държавното първенство с 3:1 над Марица. Така "сините" прекъснаха серията от три поредни титли на пловдивския клуб във възрастта.

Двубоят в столичната зала "Панайот Пондалов" започна с гейм за Левски с 25:21. Марица изравни след същото точково съотношение - 21:25. Столичният тим отново излезе напред в резултата след 25:19, а най-оспорван бе четвъртия гейм, който завърши при 26:24. "Сините" останаха непобедени във финалния турнир, в който загубиха само един гейм. Те записаха 12-а поредна победа в последните 3 месеца, и приключват първенството с едва две загуби. За треньора им - Лука Киапини, трофеят е първи начело на състава, който пое в началото на сезона.

1200x628px Media Article Cover 21

В спора за бронзовите отличия ЦПВК се наложи категорично над друг столичен тим – ВАСК, с 3:0.

Индивидуални награди:

Най-добър нападател: Елисавета Сариева (Марица)
Най-добър централен блокировач: Деница Ангелова (ЦПВК)
Най-добро либеро: Мария-Магдалена Недялкова (Марица)
Най-добър разпределител: Стефани Дянкова (ЦПВК)
Най-добър изпълнителен на начален удар: Божидара Арнаудова (Левски София)
Най-полезен играч (MVP): Габриела Жекова (Левски София)

7740b5b7-e95e-41e8-bdde-aa535df60725

Държавното първенство по волейбол се провежда в изпълнение на спортния календар на БФВ с цел популяризиране на волейболната игра сред подрастващите и за излъчване на Републикански шампион в съответната възрастова група.

Българска федерация по волейбол изказва своята благодарност към партньорите, подкрепящи развитието на Детско-юношеския волейбол в България – Лидл България, Гаритидж парк, Обединена Българска Банка, Хюндай България, фондация "За пример", Министерство на туризма и Министерство на младежта и спорта.