Неделя, 02 Юни 2024 21:04
ЦПВК и Левски София играха финал и при момичетата под 13 години

Финал между отборите на ЦПВК и Левски София имаше и в Междурегионалния турнир по мини волейбол за момичета под 13 години, част от календара на Комисията за детско-юношески волейбол на БФВ за сезон 2023/2024. Надпреварата се проведе в зала "Левски София" в столицата с участието на осем отбора.

Шампион за регион Витоша и Хемус стана Централен полицейски волейболен клуб, който се поздрави с втора титла в рамките на деня. Подобно на турнира при момичетата под 16 години, който се игра в същата зала, волейболистките на ЦПВК под 13 години се наложиха в битката за златото над домакина Левски София. Срещата за първото място завърши при резултат 2:0 (25-14, 25-19). Момичетата от полицейския клуб записаха пет победи и не загубиха нито един гейм.

В събота, 1 юни, се игра груповата фаза. Тя се проведе по регламент, включващ осем отбора – четирите най-добрите от двата региона, които бяха разделени в два потока.

Site Visual   ДЮВ 2024   МОМИЧЕТА shared 1

В Група А бяха отборите на ЦПВК, Славия 2017, Чавдар (Бяла Слатина) и Спартак 1996 (Плевен). Столичният ЦПВК постигна три победи с по 2:0 и зае първата позиция в класирането. Втората позиция и място на полуфиналите си осигури Чавдар (Бяла Слатина), който се поздрави с две победи.

Класиране – Група А:

1. ЦПВК (София)
2. Чавдар (Бяла Слатина)
3. Славия 2017 (София)
4. Спартак 1996 (Плевен)

В Група Б бяха отборите на Левски София, Бдин Вида (Видин), Тони спорт (Берковица) и ВАСК (София). „Сините" завършиха като лидер без загуба и само в един гейм отстъпиха – срещу Тони спорт във втория си мач. Именно младите волейболистки от Берковица се класираха на полуфинал с две чисти победи срещу останалите два отбора.

Класиране – Група Б:

1. Левски София
2. Тони спорт (Берковица)
3. Бдин Вида (Видин)
4. ВАСК (София)

Site Visual   ДЮВ 2024   МОМИЧЕТА shared 3

В полуфиналите Левски постигна чиста победа срещу Чавдар, а ЦПВК също не загуби гейм срещу Тони спорт. Петото място бе определено в столично дерби между ВАСК и Славия 2017, като "белите" претърпяха поражение в оспорван мач с 0:2 (22.25, 25-27). Битката за седмо място бе спечелена от Бдин Вида с 2:0 (25-14, 25-19) срещу Спартак 1996.

Бронзовите медали завоюва Тони спорт, чийто тим надделя категорично с 2:0 (25-13, 25-8) над Чавдар.