Вторник, 04 Юни 2024 17:17
Финалите при момчетата под 16 години ще са в Стара Загора и Разлог

Между 10 и 13 юни два града - Стара Загора и Разлог, ще приемат груповата фаза от Финалния турнир за момчета под 16 години. В нея участват 12 отбора, които бяха разделени чрез жребий в две групи по шест тима.

В групите се играе всеки срещу всеки в четири дни. Класиралите се на първо и второ място отбори от двете групи продължават към Финалната четворка, като срещите в нея се играят на кръст. Победителите играят за първо място, а победените за трето. Отборите, завършили на трето, четвърто, пето и шесто място в групите приключват участието си в Държавното първенство за тази възраст за сезон 2023 – 2024 г. Те заемат местата от 5-о до 12-о по коефициент.

В Стара Загора ще се проведе Група А. Освен домакинът Берое 2016, в нея са Перун (Варна), столичните ЦСКА и Люлин, Монтана, както и Добруджа 07 (Добрич).

17:00 ч.: Перун - Монтана

Жребият определи в Група Б да играят Черно море (Варна), Левски София, Арда (Кърджали), Изгрев (Ябланица), Хебър (Пазарджик), Пирин (Разлог). Срещите ще се проведат в Разлог.

15:30 ч.: Пирин - Хебър

Държавното първенство по волейбол се провежда в изпълнение на спортния календар на БФВ с цел популяризиране на волейболната игра сред подрастващите и за излъчване на Републикански шампион в съответната възрастова група.

Българска федерация по волейбол изказва своята благодарност към партньорите, подкрепящи развитието на Детско-юношеския волейбол в България – Лидл България, Гаритидж парк, Хюндай България, фондация "За пример", Министерство на туризма и Министерство на младежта и спорта.