(0 гласа)
Сърбия тръгна с победа на Евроволей 2015
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Сърбия победи Гърция с 3:0 (25:21, 29:27, 25:19) в първия си двубой от Група 1 на Евроволей 2015 за кадетки до 18 години.

Гърция започна мача по-добре, повеждайки с 8:3 на първата почивка. Момичетата от Сърбия намалиха грешките си и успяха да изравнят резултатa при 10:10 и дори поведоха при 13:11. Второто задължително прекъсване дойде при резултат 16:13 за тимът на Йово Цакович. След нови две поредни точки преднината на сръбкините стана 5 точки. До края Сърбия не допусна обрат и спечели гейма с 25:21 точки.

Вторият гейм започна оспорвано като разликата на първата почивка беше само точка в полза на Сърбия. Оспорваната игра продължи. Двата тима не позволяваха на съперника да трупа разлика. Все пак преднината за сръбския отбор беше 2 точки – 16:14. Играта продължи точка за точка, но гръцкият тим успя да се поведе с две точки при 24:22. Добра атака от страна на сръбкините и ас им позволиха отново да изравнят резултата за 24:24. Гъркините имах три опита да затворят гейма, но не успяха и бяха наказани от момичетата на ... , които записаха гейма в своя полза при първата си възможнос – 29:27.

Двата отбора продължиха с равностойната игра и в третата част. С преднина на техническото прекъсване отново бе тимът на Сърбия – 8:6. Добрата игра на блокада позволи на гъркините да изравнят при 9:9, но сръбският тим отново успя да си върне преднината за 13:10. Те успяха да запазят преднината си до второто прекъсване – 16:12, а д края на мача не срещнаха особени проблеми и приключиха двубоя след 25:19.